Novinky

freeSAT modernizoval svou síť novým transpondérem

Provozovatel satelitní televize freeSAT uvedl začátkem tohoto roku do provozu nový odpovídač na svém satelitu Thor 6. Od této chvíle tak satelit šíří vysílání pro freeSAT v České Republice a na Slovensku, dále pro UPC Direct v Maďarsku a Focus Sat v Rumunsku.

Co se týče programů, volně je nadále vysílán demonstrační kanál Focus Sat Info. Ostatní stanice jsou zakódované a bez předplaceného balíčku freeSAT je přijímat nelze. Jedná se o tyto programy: Arena Sport 1, ČT Sport, TV Dajto, Prima ZOOM, TV5 Monde Europe, Markíza International, CNN International, MTV Music, TLC Romania, M3 Anno, Fox, Hungary, RTL2, RTL+, Sorozat+, Muzsika TV, Film+ 2, Izaura TV.

Co to znamená pro zákazníky?

Modernizací sítě se zvyšuje kvalita a spolehlivost vysílání. Identický obsah je vysílán také satelitem Thor 7, a to na frekvenci 12,111 GHz. Začátkem května tohoto roku bude však vysílání tohoto satelitu pozastaveno, a tak mají diváci více než 1 měsíc na to, aby své přijímače přeladili na nové parametry. Na zapůjčených přístrojích dochází k novému nastavení automaticky.

Zákazníci, kteří mají přístroje své, musejí své přijímače přenastavit sami nebo kontaktovat technickou podporu. Parametry nového transpondéru jsou následující: Thor 6 (0,8°W), freq. 11,958 GHz, pol. V, SR 28000, FEC 7/8, DVB-S/QPSK.

Autorizovaní partneři

freeSat
DIGI