Novinky

Skylink zdražuje a mění podmínky nastavení regionu

Operátor Skylink od 1. března 2017 zdražuje servisní poplatek u tří programových balíčků. Se změnou cen přichází také nové podmínky nastavení regionu na dekódovacích kartách.

Ceny se navýší pouze u tzv. doplňkových balíčků. Poplatek za Smart, Flexi 7, Multi, Kombi, HD Plus, Multi HD a Komplet zůstává stejný, jako doposud.

„Změna Ceníku odráží postupný přesun nákladů souvisejících se satelitním přenosem televizních programů z vysílatelů na naši společnost. To ve spojení se stále širší programovou nabídkou a přechodem na HD kvalitu vysílání výrazně ovlivňuje naše hospodaření. Skylink zůstává i nadále satelitní službou s nejpříznivějším poměrem ceny a kvality,“ dodává tiskový mluvčí operátora Skylink.

 

Při pohledu do tabulek je zřejmé, že výrazné zdražení se týká zejména služeb na Slovensku. Při přepočtu měsíční částky na koruny se dostáváme přes 100 Kč / měsíc. V Česku je zvýšení cen jen nepatrné, měsíčně zde klienti zaplatí pouze 79 Kč, namísto původních 70 Kč. To platí při platbě přes Inkaso nebo SIPO.

Jistou výhodu mají zákazníci s předplacenými dekódovacími kartami. Těch se zvýšení cen bude týkat až od prvního dne po skončení předplaceného období. Pokud naopak pro servisní poplatek využíváte úhradu pomocí pravidelné platby SIPO nebo Inkaso, zaplatíte vyšší cenu už v únoru, protože služby jsou hrazeny vždy na měsíc následující.

Jestliže se zvýšením cen nesouhlasíte, máte právo bez jakýchkoliv sankcí smlouvu písemně vypovědět. To je ukotveno v bodě č. 8.4. Všeobecných obchodních podmínek Skylink.

Nové nastavení regionu v závislosti na místě instalace

Úzce s cenami souvisí také nové nastavení regionu dekódovacích karet Skylink. Pokud je místem instalace Česká Republika, je nově platný pouze ceník pro ČR, naopak pro instalace na Slovensku se musíte řídit ceníkem pro SR. Stejné pravidlo se týká Všeobecných obchodních podmínek.

V případě více karet v jedné domácnosti (služba Druhá karta) musí být nastavení regionu všech karet shodné s nastavením hlavní karty.

Autorizovaní partneři

freeSat
Telly